Stimulace zraku – černá a bílá

bílá x černáMá-li vaše dítě zrakovou vývojovou vadu nebo problémy se zrakem souvisí s celkovým handicapem vašeho dítě, máme pro vás tip, jak docílit dobrého zafixování zraku dítěte. Černobílé hračky stimulují zrak a navíc napomáhají myšlení dítěte. Již totiž u nejmenších dětí jsou černobílé hračky ideální jako začínající hračky pro první zafixování předmětů.

Vybírejte si hračky nebo pomůcky, které jsou černobílé. Kontrast černé a bílé je dobrý v tom, že dítě dobře daný obraz zafixuje a bude se na něj soustředit. Navíc, s konkrétním předmětem můžete pohybovat a pozorovat, jak dítě bude předmět sledovat. Můžete s ním vymýšlet i různé hry – například předmět schovejte za záda a hrajte s dítětem hru „kde je?“.

bílá x černá IIIZ černobílých předmětů nebo hraček nedělejte vědu a nesnažte se hledat složité předměty na internetu. My jsme například zakoupili v IKEA výbornou pruhovanou černobílou podložku na stůl, která má výhodu v tom, že je velká, barvy a čáry jsou výrazné a tudíž ji Natálka dobře zafixuje a baví ji. V IKEA je k dostání i stupínek s černými tečkami, najdete jej v oddělení „koupelny“.

bandaskySpeciální pedagožka Martina Králová nám zase při konzultaci doporučila vyrobit si kontrastní pruhované bandasky – například z mléčného nápoje odstraňte etiketu a namísto ní nalepte barevné pásky lepicí pásky. Vyrobit si můžete i polštářky z bílého plátna a pomalovat je černými jednoduchými obrázky – ideálně většími jednoduchými tvary, které děti dobře zafixují.

Pokud máte tip na pomůcku, kterou jste si pro stimulaci zraku dítěte vyrobili, budeme rádi za další vaše nápady.

Napsat komentář

Current ye@r *

Diskusní fórum Blog Vaše příběhy

Anketa

Jaké pocity vás při životě s postiženým dítětem nejčastěji provázejí?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...
Náš tip: Cannabis seeds ottawa ontario

 

spokojene deti

 

Stransky

 

http://astriria-akuntan.mhs.narotama.ac.id/2018/02/16/order-cozaar-dosage/ legal buy clomid online, buy zithromax. Order sinequan generic name
Přihlášení | Registrace